• Сб. Июн 25th, 2022

День народження гімназії №20, Херсон

Автор:Ukrainian boy

Мар 13, 2017

12 березня 2015 року гімназії №20 в місті Херсоні виповнилося 200 років!

Два століття Херсонська багатопрофільна гімназія №20 виховує нові й нові покоління талановитих, сильних, успішних людей. Час плине зі шаленою швидкістю – круговерть буремних історичних подій змінює суспільство, але у двадцятій гімназії і через двісті років бережуть традиції та свій особливий дух.

Історія заснування цього навчального закладу сягає своїм корінням в далеке минуле, коли на 37-му році існування Херсона при губернаторі Івана Христофорович Калагеоргі, в 1815-м, була відкрита 1-а чоловіча гімназія. Кілька років навчальний заклад розташовувався в орендованих і не зовсім пристосованих для навчального процесу приміщеннях. Нарешті в 1863 році за проектом архітектора Людвіга Тоннесен на Соборній площі було побудовано нове добротна будівля.

Історична довідка. День народженням гімназії №20 — 12 березня (за старим стилем) 1815 року. Сталося це через вірнопідданих почуттів губернської влади, які приурочили відкриття навчального закладу до дати вступу на престол імператора Олександра І. Але логічно було б вважати днем народження гімназії 1 березня (14-е за новим стилем) 1815 року. Саме в цей день перший її директор В. Є. Якубовський виступив з вітальною промовою перед шеренгою перших гімназистів, на кокардах формених кашкетів яких значилося — 1ХМГ (Перша херсонська чоловіча гімназія).

200 років! Сам по собі такий значний вік вже заслуговує належної поваги. Однак не тільки цим нині знамените це навчальний заклад. Найстарша гімназія дала путівку в життя не одній сотні випускників і виховала в своїх стінах чимало широко відомих світовій спільноті особистостей.

У гімназії №20 свого часу навчалися: академік, лауреат трьох Державних премій, автор 32 томів з історії Європи та Російської імперії Євген Тарле; творець вакцин проти холери і чуми, засновник протичумного інституту в Індії Володимир Хавкін; лікар-космонавт СРСР Олег Атьков; пушкіноведов Сергій Бонді; кінорежисер Анатолій Головня; розвідники Марія Фортус і Валеріан Бурзу; колишній перший міністр закордонних справ і прем’єр-міністр Ізраїлю Моше Шарет (Шерток); український живописець Михайло Андрієнко-Нечитайло; історик-краєзнавець, відомий бібліофіл Сергій Сильванский і багато інших.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.