• Сб. Июн 25th, 2022

Херсонской гимназии №20 исполнилось 203 года

Автор:Ukrainian boy

Мар 12, 2018

12 марта 2018 года исполняется  203 года херсонской многопрофильной гимназии №20. Легендарное учебное заведение было основано в далеком 1815 году.

История заведения длительна и интересна:

1815 — 1917 гг. — Херсонская губернская мужская гимназия.

30 июня 1961 г. — Гимназии присвоено имя Бориса Лавренева.

1978 — 1990 гг. — Общеобразовательная школа.

1991 — 1996 гг. — Школа-гимназия. С 1996 гг. — Гимназия.

В храме науки в свое время работали такие заслуженные учителя Украины как В.Сергиенко, В.Каменская, Л.Игнатюк, А.Жосан, А.Жарова, И.Стецко, Н.Кумейская.

Не менее выдающимися были и выпускники учебного заведения. Гимназию закончили академик Е.Тарле, писатель Б.Лавренев, героиня Испании М.Фортус, пушкинознавець С. Бонди, кинорежиссер А. Головня, космонавт А. Атьков, разведчик В.Бурзи.


203 року херсонської багатопрофільної гімназії №20. Легендарне навчальний заклад був заснований в далекому 1815 році.

 

Історія закладу тривала і цікава:

1815 — 1917 рр. — Херсонська губернська чоловіча гімназія.

30 червня 1961 року — Гімназії присвоєно ім’я Бориса Лавреньова.

1978 — 1990 рр. — Загальноосвітня школа.

1991 — 1996 рр. — Школа-гімназія. З 1996 рр. — Гімназія.

У храмі науки свого часу працювали такі заслужені вчителі України як В.Сергіенко, В.Каменського, Л.Ігнатюк, А.Жосан, А.Жарова, І.Стецко, Н.Кумейская.

Не менш видатними були і випускники навчального закладу. Гімназію закінчили академік Є.Тарле, письменник Б. Лавреньов, героїня Іспанії М.Фортус, пушкінознавець С. Бонді, кінорежисер А. Головня, космонавт А. Атьков, розвідник В.Бурзі.

Альма-матер Херсона. Так цілком заслужено можна назвати перший навчальний загальноосвітній заклад міста — чоловічу гімназію, а нині багатопрофільну гімназію № 20 імені Бориса Лавреньова. Майже два століття школа — серед лідерів з випуску учнів з найбільш глибоким і широким обсягом знань. А починалася вона так …

«Сюди ми дітлахами з пеналами і книжками Входили і сідали по рядах …» перші роки існування Херсона міській владі було не до народної освіти. Та й дітей шкільного віку було замало. Тому перші навчальні заклади міста ставили перед собою мету — не освіта, а підготовка кадрів для служби на флоті, в державних установах і в духовній ієрархії. У 1805 році були відкриті духовне і військово-сухопутне училища. Трохи пізніше з’явилося училище канцелярських служителів, яких не вистачало, коли Херсон став губернським центром. Але навіть при вступі до цих спеціалізовані навчальні заклади абітурієнти повинні були, як мінімум, вміти читати, писати і рахувати. Навчання цьому відбувалося в домашніх умовах.

Коли в першій чверті ХІХ століття населення Херсона перевалило за 18 тисяч душ, питання про державний загальну освіту став перед батьками міста ребромТому херсонський губернатор І. Х. Калагеоргіі в 1813 році відкриває в Херсоні повітове училище, яке складається з трьох класів і підготовчого відділення. Саме його випускники для продовження навчання повинні були стати першими гімназистами. Незабаром закінчилося будівництво будівлі гімназії, яке розташувалося на розі нинішніх вулиць Карла Маркса і Суворова.

Це була одноповерхова будівля, по довжині що йшло вздовж вулиці Суворова. Освячення та відкриття гімназії відбулося 12 березня (за старим стилем) 1815 року. Сталося це через вірнопідданих почуттів губернської влади, які приурочили відкриття навчального закладу до дати вступу на престол імператора Олександра І. Але логічно було б вважати днем ​​народження гімназії 1 сентября (14-е за новим стилем) 1815 року. Саме в цей день перший її директор В. Є. Якубовський виступив з вітальною промовою перед шеренгою перших гімназистів, на кокардах формених кашкетів яких значилося — 1ХМГ (Перша Херсонська чоловіча гімназія).

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.