Історія гімназії №20 м. Херсон

Вже 200 років херсонської багатопрофільної гімназії №20. Легендарне навчальний заклад був заснований в далекому 1815 році.

Історія закладу тривала і цікава:

1815 — 1917 рр. — Херсонська губернська чоловіча гімназія.

Програма навчання щодо предметів за нинішніми мірками тоді була сміховинною: Закон Божий, загальна історія, історія держави Російського, російська словесність, один із стародавніх мов (грецька або латинська мова), з іноземних — французький і німецький, арифметика в межах чотирьох дій. Лише у другій половині ХІХ століття в програмі гімназії з’явилися такі предмети, як математика (алгебра і геометрія), фізика, хімія, зоологія, географія. Трохи пізніше в розкладі уроків значилися логіка і філософія. За додаткову плату викладали каліграфію, гімнастику і малювання. Попутно при гімназії, крім загальноосвітніх класів, були і спеціалізовані. У 1861 році відбувся випуск приватних землемірів і гаксаторов — фахівців з обліку і матеріальної оцінці лісу.

30 червня 1961 року — Гімназії присвоєно ім’я Бориса Лавреньова.

1978 — 1990 рр. — Загальноосвітня школа.

1991 — 1996 рр. — Школа-гімназія. З 1996 рр. — Гімназія.

У храмі науки свого часу працювали такі заслужені вчителі України як В.Сергіенко, В.Каменського, Л.Ігнатюк, А.Жосан, А.Жарова, І.Стецко, Н.Кумейская.

Не менш видатними були і випускники навчального закладу. Гімназію закінчили академік Є.Тарле, письменник Б. Лавреньов, героїня Іспанії М.Фортус, пушкінознавець С. Бонді, кінорежисер А. Головня, космонавт А. Атьков, розвідник В.Бурзі.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *