• Пн. Июн 27th, 2022

Історія гімназії №20 м. Херсон

Автор:Ukrainian boy

Мар 20, 2019

Вже 200 років херсонської багатопрофільної гімназії №20. Легендарне навчальний заклад був заснований в далекому 1815 році.

Історія закладу тривала і цікава:

1815 — 1917 рр. — Херсонська губернська чоловіча гімназія.

Програма навчання щодо предметів за нинішніми мірками тоді була сміховинною: Закон Божий, загальна історія, історія держави Російського, російська словесність, один із стародавніх мов (грецька або латинська мова), з іноземних — французький і німецький, арифметика в межах чотирьох дій. Лише у другій половині ХІХ століття в програмі гімназії з’явилися такі предмети, як математика (алгебра і геометрія), фізика, хімія, зоологія, географія. Трохи пізніше в розкладі уроків значилися логіка і філософія. За додаткову плату викладали каліграфію, гімнастику і малювання. Попутно при гімназії, крім загальноосвітніх класів, були і спеціалізовані. У 1861 році відбувся випуск приватних землемірів і гаксаторов — фахівців з обліку і матеріальної оцінці лісу.

30 червня 1961 року — Гімназії присвоєно ім’я Бориса Лавреньова.

1978 — 1990 рр. — Загальноосвітня школа.

1991 — 1996 рр. — Школа-гімназія. З 1996 рр. — Гімназія.

У храмі науки свого часу працювали такі заслужені вчителі України як В.Сергіенко, В.Каменського, Л.Ігнатюк, А.Жосан, А.Жарова, І.Стецко, Н.Кумейская.

Не менш видатними були і випускники навчального закладу. Гімназію закінчили академік Є.Тарле, письменник Б. Лавреньов, героїня Іспанії М.Фортус, пушкінознавець С. Бонді, кінорежисер А. Головня, космонавт А. Атьков, розвідник В.Бурзі.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.