• Сб. Июн 25th, 2022

Українці та їх досягнення. Щорічно українські вчені створюють близько 15 тисяч винаходів. Завдяки їм з’явилися і такі, які зараз активно використовуються в Україні та світі.

 

  1. Вертоліт

Изобретателем вертолета є київський авіаконструктор Ігор Сикорський, який емігрував в США. У 1931 році він запатентував проект машини, з двома пропеллерами — горизонтальний на поверхні і вертикального на хвості. Вересень 1939-го почалися випробування вертоліта ВС-300 спочатку на прив’язки, а 13 травня 1940-х років конструктор вперше підняв свою машину в вільному польоті. Іх успіх сприяли отримання першого замовлення від американської армії. Поступово, скромна фірма Сикорського перетворилася в потужний концерн, який щорічно випускає сотні вертольотів громадянського та військового призначення. Більше півроку всі президенти США користуються послугами вертольотів Сикорського.

2.Керосиновая лампа

Лампа на основі згорання керосини була створена львівськими аптекарами Ігнатієм Лукасевичем та Яном Зехом в 1853 році. Одночасно з лампою був винайдений і новий спосіб отримання керосину шляхом дистиляції та очищення нафти.

3.Почтовый індекс

В 1932 році в Харкові було створено унікальну систему маркування листів. Первоначально в ньому використовувалися цифри від 1 до 10, а пізніше формат змінився на число-буква-число. З початку Второй світової війни ця система індексації скасована, але пізніше продовжували використовувати в багатьох країнах світу.

4.Ракетный движок і перший спутник Землі

Уроженець Житомира Сергій Королев є конструктором радянської ракетно-космічної техніки і засновником космонавтики. У 1931 році він разом із колегою Фрідрихом Цандером добився створення громадської організації по вивченню реакційного руху, яка пізніше стала державною науково-конструкторською лабораторією розробки ракетних літальних апаратів. У 1957 році Королев запустив на навколоземну орбіту першу в історії штучний супутник Землі.

5.Гібкий суперконденсатор

Спеціалісти з Львівської політехніки придумали гнучкий тканинний суперконденсатор, що працює на сонячній батареї і здатний заряджати навіть мобільний телефон. Устройство представляє собою компактну систему енергозбереження, яка гнеться і кріпиться до будь-якої поверхні. Це українське введення ввійшло в топ-100 найкращих розробників світу 2011 року за версією журналу R & D Magazine, що надає впливовій американській журналі.

6.Часы-глюкометр для діабетиків

Ученый з Закарпаття Петро Бобоніч винайшов глюкометр у вигляді годинників. З його допомогою діабетики можуть дізнатися рівень цукру в крові в будь-який момент. Для этого не нужно сдавать кровь.

7.Экологически чистое паливо

Инженер из Славутича Владимир Мельников сконструировал машину, яка перетворює відходи деревини в топливні брикети. Печь під сверхвысоким пресом підсилює опалі до 300 градусів, в результаті чого утворюється рослинний клей. Далі працює прес, який стискає масу з потужністю 200 тонн на квадратний сантиметр. В результаті отримується топливний брикет, похожий на антрацит.

8.Кинескоп

Иосиф Тимченко — людина, яка за два роки до відкриття братів Люм’єр, спільно з фізиком Микола Любимовым, розробив скачковий механізм «вуличка». Його принцип дії був положен в основу створення кинескопа. В 1893 році в Одесі були показані два фільми, зняті за допомогою першої кінескопа. Тимченко обігнав західних винахідників кінематографу, але його пристрій не є патентознавцем.

9.Сварка живых тканей

Ідея сварки живих тканин з’явилася у вчених інституту електрозварювання ім. Евгения Патона. Ще в 1993 році під керівництвом Бориса Патона — сина винахідника різних методів електрозварювання, були проведені експерименти, які довели можливість отримання зварювального з’єднання різних м’яких тканин тваринним способом біполярної коагуляції. Позже почалися експерименти по зварюванню тканин віддалених органів людини.

10.Рентген

Украинец Иван Пулюй за 14 років до Німеччини Вільгельма Рентген зконструював трубку, яка згодом стала прообразом сучасних рентгенівських апаратів. Він набагато глибше, ніж Рентген, проаналізував природу та механізми виникнення променів, а також на прикладах показав їх сутність. Іменно Іван Пулюй першим у світі зробив рентгенівський знімок людського скелета.

11.Гіпсовая пов’язка

Микола Пирогов — основоположник військово-польової хірургії — ввів використання анестезії при оперативних втручаннях і вперше в історії світової медицини використовував гіпсову пов’язку.

12.Вакцини проти чуми і холери

Владимир Хавкин створив перші в історії вакцини проти чуми і холери. Він працював в лабораторії Мечникова спочатку в Одесі, а пізніше в Парижі. Во Франции Владимир Хавкин винайшов протихолерну вакцину. Правительство царської Росії відмовилося застосувати винахід політичного противника московської імперії. Після відмови застосувати протихолерну вакцинацію в ряді країн Європи, Хавкин з 1896 року працював в Індії, де створив першу в історії вакцину. Успіх науки знайшов підтримку уряду Великобританії. Експерименти з винахіденими вакцинами Хавкин частіше всього проводять на своєму організмі. В Індії було вакциновано понад 4 мільйони чоловік. Видавний учений був призначений головним бактеріологом країни та директором Бомбейської протичумної лабораторії. Пізніше ця лабораторія була перетворена в інститут Хавкина.

13.Местная иммунизация

Александр Безреца відкрив спосіб місцевої імунізації, створив учення про рецептивних клетках і антивірусах, ввів термін «анафілактичний шок». Бездредка — автор теоретики «місцевого імунітету», яка піддається критиці з боку експертів ученого за його спробу виключити появу імунітету від захисних реакцій організму в цілому.

14.Первая пересадка почки

Юрій Вороной здійснив першу в світі пересадку почки. Чрезвычайно важливо, що в клінічних умовах Вороной доведено, що «почки новітніх трупів в стані оживити і функціонувати при пересадці іншому людині», і що «без всякого сумніву трупні органи при пересадці людини не дають якої-небудь конкретної токсикозу або анафілаксию». Своей операцією Вороной намного опередил розвиток трансплантології. У більшості країн світу клінічні пересадки кадаверних почек почали робити лише в 50-60-ті роки.

15.Бескровний аналіз крові

Харківський учений Анатолій Малихин придумав, як зробити аналіз крові безкровним. Він створив прилад, п’ять датчиків, які прикріплюються до певних ділянок тіла людини, після чого на екрані комп’ютера виводиться 131 показатель здоров’я. Прилад активно використовується медиками в Китаї, Саудівській Аравиї, Німеччині, Єгипті та Мексиці.

  1. Антибіотик батумін

Учені з Інституту мікробіології та вірусології НАН України створили новий антибіотик, що володіє високою активністю до всіх видів стафілококка. По своєму хімічному складу цей препарат не має аналогів.

17.Компакт-диск

Мало кто знает, что прообраз компакт-диска в кінці 1960-х років винайшов аспірантку Київського інституту кібернетики В’ячеслав Петров. Тоді розробка носила науковий характер і не мала нічого спільного з музикою. Оптичний диск був створений для супер ЕВМ.

18.Электрический трамвай

В початку 1870-х полтавчанин Федор Пироцький розробив технологію передачі електроенергії через залізний провід. В 1880 році Пироцкий представив проект застосування електрики «для руху залізничних поїздів з подачею струму». Через рік в Берліні пройшов перший трамвай, вироблений компанією Siemens по схемі українки.

19.Перчатка для людей з проблемами зору

Парень з Луганска Іван Селезнев представив на міжнародному конкурсі «Intel International Science and Engineering Fair» свій проект «Новое чувство: ультразвукова перчатка для простору орієнтації слабовидающих». Така вещь може стати досить зручною з точки зору орієнтації в космосі. Винахід молодого українця став кращим у світі у світі в 2013 році, а американські інвестори вже заінтересовались і пропонують співпрацю. Однак Іван все ще чекає, коли отримає можливість розвивати проект в Україні.

20.Умение комп’ютера розпізнати обличчя

Киевлянину Егору Анчишкину було 26 років, коли він зацікавився проблемою розпізнавання відео та фотоінформації. Разом із колегами він створив фірму, яка поставила мета навчити комп’ютер узнати людські обличчя. Наприклад, розробка украинских программистов могла бы быстро найти чудесную «караванскую стрелку». Але фантастична технологія вже не належить Україні. Інтернет-гігант Google викупив всіх, хто розробив перспективну технологію.

21.Красні лазери в CD — і DVD — програвачах

Ник Голоняк працював в Головній лабораторії напівпровідників «Генеральний Електрик Компані» у місті Сиракузі (штат Нью-Йорк), де зробив кілька важливих відкриттів в області напівпровідникових приладів, серед яких — перший функціональний светоизлучающий диод та напівпровідниковий лазер. Чрезвычайно економічні світлодіоди почали використовувати при виготовленні фар автомобілів, світлофорів, електронної та побутової техніки, конструкції інформаційних таблиць на транспортних вузлах, стадіонів тощо. Його винаходи дозволили розробляти червоні лазери, які функціонують у видимому спектрі і використовуються в CD- і DVD-програвачах. Ник Голоняк приймав участь у вченні триоди — пристрої, на базі яких працюють комп’ютери, телевізори та інші сучасні електронні прилади.

22.Один з «батьків» Інтернету

Леонард Кляйнрок в 1961 році, ще будучи студентом Массачусетського Технологічного Інституту, описав технологію, здатну розбивати файли на частини і передавати їх різними шляхами через мережу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.