«АЛІСА В КРАЇНІ ЧУДЕС» скорочено

«АЛІСА В КРАЇНІ ЧУДЕС» КОРОТКИЙ ЗМІСТ «Аліса в країні чудес» коротко читати казку, написану англійським математиком, поетом і письменником Чарльзом Доджсоном Доджсоном під псевдонімом Льюїс Керролл, можна за 5 хвилин.

«Аліса в країні чудес» короткий зміст

Аліса, нудьгуючи на березі річки зі своєю сестрою, бачить поспішаючого Білого Кролика, який тримає в лапці кишеньковий годинник. Вона слідує за ним в кролячу нору, і потрапляє в зал з безліччю замкнених дверей.

Головна героїня знаходить ключ від маленьких 15-дюймових дверей, за якими видно сад, але вона не може до нього потрапити через свій зріст.

Аліса виявляє різні предмети, які збільшують і зменшують її зріст. Поплакавши, вона помічає Кролика, який загубив віяло й рукавички. Помахавши віялом, вона зменшується і потрапляє в море власних сліз. Аліса зустрічає мишу, різних птахів, слухає розповідь про Вільгельма Завойовника і для того, щоб висохнути, грає в Біг по колу.

Кролик просить Алісу знайти його речі і посилає її в свій будинок. Залишивши там рукавички, Аліса випиває дивну рідину з пляшечки і знову виростає, ледь поміщаючись в домі Кролика.

Останній, намагаючись з’ясувати, що відбувається, надсилає через димову трубу ящірку Білля. Однак Аліса виштовхує його ногою назад. З’ївши пиріг, головна героїня знову зменшується і тікає з дому в пошуках саду. По дорозі вона зустрічає Гусеницю.

Вона радить їй тримати себе в руках і для того, щоб повернути свій нормальний ріст, відкусити шматочок гриба. Аліса слухає її пораду, і з нею починають відбуватися різні метаморфози — у неї пропадають плечі, то стає довгою шия. З’ївши гриб, вона зменшується до 9 дюймів і бачить будинок.

Поговоривши з жабеням, і увійшовши до будівлі, на кухні Аліса виявляє Чеширського Кота і Герцогиню, що качає немовля. Забравши дитину, головна героїня йде з дому, а Герцогиня повідомляє, що збирається йти на крокет. Йдучи по дорозі, протагоністка чує поросяче схлипування, і відпускає немовля, яке перетворилося на порося.

Чеширський кіт, що з’явився на гілці, сказавши що поруч живуть Капелюшник і Березневий заєць, зникає. Потрапивши на Божевільне чаювання, Аліса намагається розгадати загадки, слухає роздуми Капелюшник про час і казку Соні про трьох сестричок. Образившись на грубість господарів, Аліса йде.

Головна героїня знову потрапляє в зал і проходить в сад. У ньому вона зустрічає Карткову варту, які помилково посадили білі троянди замість червоних, і перефарбовували їх в потрібний колір. Через деякий час до них наблизилася процесія, на чолі з Червоним Королем і Королевою. Дізнавшись про провини солдатів, Королева наказала відрубати їм голови, але Аліса непомітно сховала засуджених в квітковий горщик.

Від Кролика Аліса дізнається, що Герцогиня засуджена до смертної кари. Усі, хто прийшов починають грати в крокет, де в якості ключок виступали фламінго, а замість м’ячів — їжаки.

Королева спробувала відрубати голову і Чеширського кота, однак реалізувати цей план не вдалося — у кота була тільки голова; з часом і вона зникла. Поговоривши з Герцогинею про мораль, Аліса разом з Королевою вирушила до Черепахи Квазі і Грифона. Черепаха розповідає про своє минуле, коли вона був справжньою черепахою, співає пісні і танцює.

Після протагоністка і Грифон поквапилися на суд. Судили Валета Черв’яків, який вкрав сім тарталеток у Королеви. Суддею був Червоний Король. Першим свідком виступив Капелюшник, який розповів про те, як він готував бутерброд. Другий свідком була кухарка, яка повідомила суду про те, що тарталетки роблять з перцю. Останнім свідком викликали саму Алісу, яка стала збільшуватися в розмірах. Королева зажадала відрубати голову і Алісі, а присяжним виносити вирок незалежно від винності підсудного. Дівчинка збільшилася до свого звичайного росту, а всі карти піднялися в повітря і полетіли в обличчя Алісі.

Аліса прокидається і виявляє, що лежить на березі, а сестра змахує з неї сухе листя. Аліса повідомляє сестрі, що їй приснився дивний сон і йде додому. Її сестра, яка теж задрімала, знову бачить Країну Чудес і її мешканців. Вона уявляє, як Аліса виростає і розповідає дітям про свої жалі, радощі і щасливі літні дні.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *