Рекорди швидкості серед живих істот і серед технічних пристроїв. Порівняння.

Рекорди швидкості серед живих істот і серед технічних пристроїв. Порівняння. Будь ласка, озирніться навколо. Що ви бачите? Правильно, навколо нас багато живих істот, ссавців, комах, рептилій, птахів і риб, що оточують нас. Але не всі ви знаєте, що є серед тварин рекордсмени швидкості. Як відомо, існує кілька класів тварин, у кожному з яких знайдеться свій претендент, якого природа обдарувала блискавичною швидкістю.

Отже, ось таки у нас тварини з  великою швидкістю:

Африканський гепард – це не тільки приголомшуюча велика кішка, але й без сумніву найшвидший ссавець на планеті, здатний розвивати швидкість на коротких дистанціях (до півкілометра) від 112 до 120 кілометрів на годину. Мало того, що вони здатні так швидко пересуватися, так ще і розгінні характеристики у гепарда краще, ніж у більшості спортивних автомобілів: від 0 до 100 кілометрів ці кішки розганяються за 3 секунди

Бабки. Бабки є найшвидшими літаючими комахами у світі. Максимальна швидкість польоту досягає 50 кілометрів на годину.

Шкіряста черепаха. У світі рептилій, ніхто не може рухатися швидше, ніж істота, яка виглядає, на перший погляд, сонною та неповороткою. Шкірясті черепахи панують у воді, використовуючи свої масивні передні ласти – у зв’язку з пропорцією, найбільші по відношенню до тіла, ніж у будь-якого іншого виду черепах. Оскільки ці тварини виростають до 3-х метрів у довжину, вони можуть бути дуже страшними. Шкіряста черепаха не тільки займає титул одного з найбільших плазунів, але так само є найшвидшою рептилією, яка здатна плавати зі швидкістю 35 кілометрів на годину.

Вітрильники – цих риб можна знайти лише в теплих водах океану. Вони є найшвидшими в океані. Як видно з назви, їх відмінною рисою є високий та довгий яскраво блакитний плавник, схожий на вітрило. Вітрильник може розвивати швидкість понад 100 кілометрів на годину. У ході декількох випробувань в США, стало відомо, що ця риба може проплисти 91 метр за 3 секунди. При такому швидкому русі парус складається і забирається в спеціальну виїмку на спині, а при різких поворотах він різко піднімається.

Голкохвостий стриж. У світі птахів, питання які види можуть претендувати на титул найшвидшого, є спірним, тому що існують різні способи пересування на великій швидкості в повітрі. Голкохвостий стриж, який проводить все своє життя в польоті, по праву тримає рекорд по швидкості горизонтального польоту. Вона досягає 165 кілометрів на годину.

Сапсан. Нехай ця птиця і поступається стрижеві в горизонтальному польоті, але що стосується вертикального їй немає рівних. Під час полювання, виявивши свою здобич, сапсан високо піднімається над жертвою, а потім майже під прямим кутом пікірує вниз. Швидкість при цьому може досягати понад 322 кілометрів на годину. Удар кігтями при зіткненні буває настільки сильним, що навіть у досить великої дичини може відлетіти голова.

Швидкість машин (на прикладі транспортних засобів).

Автомобілі розвивають швидкість більшу від 60 км/год, а на гоночному автомобілі з реактивним двигуном вдалося подолати швидкість звуку в повітрі (вона дорівнює приблизно 340 м/с).

Швидкість модерних поїздів поза 300 км/год.

Сучасні літаки можуть летіти зі швидкістю понад 900 км/год.

Швидкість космічних ракет і штучних супутників Землі задається в кілометрах за секунду. Наприклад, для польоту на Місяць ракета повинна розігнатися відносно Землі до швидкості приблизно 11 км/с. Рекорд швидкості космічного апарата 240 тисяч км/год. був встановлений американсько-німецьким сонячним зондом «Геліос» в 1976 році, який служить для транспортування дослідної техніки.

Але, ані представники тваринного світу ані транспортні засоби та машини які створені людиною не зрівняються із швидкістю світла. Ніяке тіло не може рухатися зі швидкістю, яка дорівнює або більша за швидкість світла в порожнечі, а вона становить приблизно 300 000 км/с. У сучасних прискорювачах (а це машини які створені людиною) частинки розганяють майже до швидкості світла.

 ПОРІВНЯННЯ ШВИДКОСТЕЙ.

Після детального ознайомлення про поняття швидкості, машини і механізми, швидкість тварин, машин та механізмів можна зробити такий висновок.

На мій погляд, порівняти швидкості тварин або машин і механізмів можна за такими властивостями.

  • Як бачимо, швидкість буває різною. Проте, серед тварин жодна не може досягнути рівня деяких машин чи механізмів. Навіть хижий сапсан ніколи не пережене у польоті, наприклад, такий складний космічний апарат.
  • Багатьом механізмам притаманна швидкість рівномірного руху. Вони відтворюють однакові монотонні процеси (нарізка чогось на фабриках та заводах, рух поршня двигуна, стрілки годинника тощо). Цього не можна сказати про тварин. Навіть, звичайнісінька кішка ніколи не зможе рухатись завжди рівномірно.

Таким чином, моє дослідження показало, що, на відміну від швидкості в техніці, переміщення тварин можна описати значним обмеженням швидкості нерівномірного руху.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *