• Сб. Июн 25th, 2022

Цікаві факти про Моцарта

Автор:Ukrainian boy

Апр 18, 2017

Цікаві факти з життя Моцарта.

1. Моцарт вважав за краще ім’я «Вольфганг»

Повне ім’я композитора звучить як Йоганн Хризостом Вольфганг Теофіл Моцарт (Joannes Chrysostomus Wolfgang Theophilus (Gottlieb) Mozart). Причому Йоганном Хрізостомом.

2 В 4 роки написав концерт для клавесина

Друг сім’ї Моцартів, придворний зальцбурзький трубач Йоганн Андреас Шахтнер, розповідав таку історію. Якось Леопольд Моцарт прийшов додому разом з приятелем Шахтнер і побачив, як 4-річний Вольфганг щось пише на нотному папері. Причому в чорнило син вмочував не тільки перо, але і пальці. Як повідомив молодший Моцарт дорослим, він пише концерт для клавесина. Батько взяв лист, забруднений плямами, і заплакав — настільки в творі було все струнко.

3. Диво-дитина з раннього віку роз’їжджав з батьком по концертам і дивував публіку. Щоб виступи були більш видовищними, батько зав’язував Моцарту очі, перед тим як той починав грати на клавірі. Також платному накривали і клавіатуру. Однак це не завадило обдарованій дитині розважати музикою великосвітських публіку.

4. Грав на клавесині разом з сином Баха

Коли Вольфгангу було близько восьми, його талант високо оцінив Йоганн Крістіан Бах (син того самого Йоганна Себастьяна Баха). Кілька разів вони грали на публіці разом: Бах садив на коліна маленького генія і виконував з ним сонати на клавесині: кілька тактів він, кілька — Моцарт. Слухачам же здавалося, що за інструментом всього один музикант — настільки злагоджено вони звучали. Також артисти грали в чотири руки і багато розмовляли про музику.

5. У 12 років Моцарту замовив оперу імператор Священної Римської імперії

Коли Моцарту було 12, імператор Йосиф II замовив йому оперу «Уявна простачка» для італійської трупи. Композитор-підліток написав твір за кілька тижнів — правда, співакам воно не сподобалося, і прем’єра так і не відбулася.

6. Мало кому відомо, що син Вольфганга Моцарта — Франц Ксавер Моцарт — майже тридцять років прожив у Львові. Він організував у місті хорове товариство, учив дітей грі на фортепіано, сам виступав з концертами і диригував оркестром. У Львові він написав п’єси для фортепіано на мотиви українських народних пісень. І до цього дня у Львівській консерваторії імені М. Лисенка звучить музика, створена сином Вольфганга Моцарта.

* * *

1. Моцарт предпочитал имя «Вольфганг»

Полное имя композитора звучит как Иоганн Хризостом Вольфганг Теофил Моцарт (Joannes Chrysostomus Wolfgang Theophilus (Gottlieb) Mozart). Причём Иоганном Хризостомом .

2 В 4 года написал концерт для клавесина

Друг семьи Моцартов, придворный зальцбургский трубач Иоганн Андреас Шахтнер, рассказывал такую историю. Как-то Леопольд Моцарт пришёл домой вместе с приятелем Шахтнером и увидел, как 4-летний Вольфганг что-то пишет на нотной бумаге. Причём в чернила сын макал не только перо, но и пальцы. Как сообщил младший Моцарт взрослым, он пишет концерт для клавесина. Отец взял лист, испачканный кляксами, и заплакал — настолько в сочинении было всё стройно.

3. Чудо-ребенок с раннего возраста разъезжал с отцом по концертам и удивлял публику. Чтобы выступления были более зрелищными, отец завязывал Моцарту глаза, перед тем как тот начинал играть на клавире. Также платном накрывали и клавиатуру. Однако это не мешало одаренному ребенку развлекать музыкой великосветскую публику.

4. Играл на клавесине вместе с сыном Баха

Когда Вольфгангу было около восьми, его талант высоко оценил Иоганн Кристиан Бах (сын того самого Иоганна Себастьяна Баха). Несколько раз они играли на публике вместе: Бах сажал на колени маленького гения и исполнял с ним сонаты на клавесине: несколько тактов он, несколько — Моцарт. Слушателям же казалось, что за инструментом всего один музыкант — настолько слаженно они звучали. Также артисты играли в четыре руки и много беседовали о музыке.

5. В 12 лет Моцарту заказал оперу император Священной Римской империи

Когда Моцарту было 12, император Иосиф II заказал ему оперу «Мнимая простушка» для итальянской труппы. Композитор-подросток написал произведение за несколько недель — правда, певцам оно не понравилось, и премьера так и не состоялась.

6. Мало кому известно, что сын Вольфганга Моцарта — Франц Ксавер Моцарт — почти тридцать лет прожил во Львове. Он организовал в городе хоровое общество, учил детей игре на фортепиано, сам выступал с концертами и дирижировал оркестром. Во Львове он написал пьесы для фортепиано на мотивы украинских народных песен. И по сей день во Львовской консерватории имени Н. Лысенко звучит музыка, созданная сыном Вольфганга Моцарта.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.